CO MOŻNA ROBIĆ W OKOLICY?

O Kopalinie – atrakcje w pobliżu

Kopalino to malownicza miejscowość położona nad Bałtykiem. Otoczone tajemniczym jeziorem i lasami to idealne miejsce na wypoczynek. W kompletnym zaciszu można się zrelaksować czy skorzystać z uroków tego miejsca: wybrać się na grzybobranie, zbierać jagody czy borówki,  lub też zarzucić wędkę w pobliskim jeziorze. Kopalino to także idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Duża ilość ścieżek spacerowych oraz tras rowerowych wręcz zachęca do aktywnego wypoczynku.

Jak daleko będziemy mieli na plażę?

Plaża w Kopalinie znajduje się około 2.5 km od naszych domków. Można do niej dojechać samochodem, na rowerze lub przespacerować się drogą leśną wzdłuż jeziora. Na samej plaży znajduje się wszystko, czego potrzeba do wypoczynku. Znajdziemy tam punkty gastronomiczne, przebieralnie oraz punkty handlowe gdzie możemy kupić najprzydatniejsze rzeczy. Część plaży jest strzeżona przez wykwalifikowanych ratowników WOPR.

Latarnia morska w Stilo

Oddalona o około 12 km od Kopalina, latarnia w Stilo na stałe wpisała się w krajobraz okolicy. Już ponad 100 letnia konstrukcja jest wyjątkową na skalę całego kraju. Jest tak za sprawą charakterystycznego malowania latarni. Istotny jest również fakt, iż jest to jedna z dwóch całkowicie stalowych latarni w Polsce, obok latarni w Jastarni. Wysokość wieży to 33,4 metrów, a zasięg światła około 43 km.

Latarnia udostępniana jest zwiedzającym każdego roku w okresie: od 1 czerwca do 31 sierpnia, w godzinach: od 10.00 do 18.00.

Latarnia morska w Stilo
Wydmy ruchome w Łebie
Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym
Plaża w Łebie

Łeba Park Rozrywki

Wizyta w parku rozrywki Łeba Park to niezapomniane przeżycie dla każdego dziecka. Liczne atrakcje, w tym park dinozaurów, gdzie znajdziemy odwzorowanie tych stworzeń w skali 1:1, czyli w ich rzeczywistych rozmiarach. Park oddalony jest o około 27 km od Kopalina.

Wydmy Ruchome w Łebie

Ruchome wydmy mieszczące się w Słowińskim Parku Narodowym to ewenement na skalę całego kraju. Miejsce, które służyło za plan zdjęciowy do wielu, nie tylko polskich produkcji filmowych co roku przyciąga tysiące turystów. Teren nazywany często polską Saharą, można odwiedzać od 1 maja do ostatniego dnia września. Bilet normalny kosztuje 4 zł, zaś ulgowy 2 zł. Z Kopalina do Łeby dojedziemy w około pół godziny.

Wydmy w Lubiatowskie

Nieco mniejsze oraz nie tak popularne jak wydmy w Łebie, wydmy Lubiatowskie także mogą być idealnym miejscem na odpoczynek. Mniejsza popularność to przede wszystkim cisza i mniej ludzi na szlaku. Wydma Lubiatowska, która góruje nad tutejszymi piaskowymi wzniesieniami liczy sobie aż 35 metrów wysokości i należy do grupy wydm ruchomych, co sprawia, iż co roku krajobraz wydaje się nieco inny.  Kopalino i Lubiatowo dzielą 2 kilometry, także warto wybrać się tam spacerem.

Inne atrakcje w okolicy

W okolicy znajdziemy także inne atrakcje. Długie i atrakcyjne trasy rowerowe oraz piesze, bogate w grzyby lasy, obfitujące w ryby jeziora to tylko część atrakcji jakie zastaną Państwo na miejscu.  Warto wybrać się także na jednodniową wycieczkę do Trójmiasta oraz Wejherowa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Od zabytków architektonicznych po miejsca rozrywki.